niedziela, 12 lipca 2015

[#1] TOP 10 - Moich ulubionych Anime


miejsce 10 - Love Life! School Idol Project (1 sezon)


anime opowiadające o dziewiątce dziewczyn, które pragną zostać sławnymi idolkami, by móc uratować swoją upadającą szkołę.

 miejsce 9 - Ano hana


Sześcioro dzieci zawsze będących razem, przestaje się widywać kiedy ich koleżanka Menma ginie wpadając do rzeki. Dziesięć lat po tym zdarzeniu Jintan, który feralnego dnia pokłócił się z Menmą, zaczyna widywać ją na jawie. Nastolatek obiecuje spełnić życzenie dziewczyny i na nowo połączyć rozdzielonych przyjaciół.

miejsce 8 - Toradora


Anime obraca się wokół dwójki bohaterów Ryūjiego Takasu i Taigi Aisaka, oraz ich przygód miłosnych względem Minori Kushieda oraz Yūsaku Kitamury.

miejsce 7 - Death Parade


Po śmierci dusze trafiają do tajemniczego baru i biorą udział w grze, od której zależy ich dalszy los.

miejsce 6 - Soul Eater


Shibusen to specjalna szkoła dla "Mistrzów broni", prowadzona przez Shinigamiego – "Boga śmierci". To właśnie tutaj, pod czujnym okiem nauczycieli, trenują swoje rzemiosło przyszli pogromcy zła. Spośród uczniów tej szkoły w sposób szczególny wyróżniają się Maka, Soul Eater, Black Star i Tsubaki - grupa przyjaciół, do których następnie dołączy "Syn śmierci" wraz z dwiema towarzyszkami. Bohaterowie przez mozolną i ciężka pracę zdobywać będą wiedzę i umiejętności niezbędne w życiu każdego wojownika. Nie wiedzą jednak, jak wielkie niebezpieczeństwo kryje się tuż obok nich, jak potężna siła czeka, by się przebudzić.

miejsce 5 - Higurashi no naku koro ni


 Hinamizawa to mała mieścina w Japonii. Do tego właśnie miasteczka przenosi się wraz z rodzicami Keiichi Maebara. Przez koleżanki ze szkoły przyjęty zostaje do specjalnego klubu, którego zadaniem jest spędzanie wolnego czasu na wszelakich zabawach i grach. Sielankową atmosferę szybko burzy jednak informacja, która dociera do Keiichiego - przed kilkoma laty mieszkańcy miasteczka rzekomo zamordowali i poćwiartowali człowieka. Chłopak wypytuje o to koleżanki, jednak te twierdzą, że nic takiego nie miało miejsca. Keiichi czuje jednak, że nie mówią mu one prawdy. Okazuje się, że przed kilku laty Hinamizawa miała zostać zalana, a jej mieszkańcy przesiedleni, aby w pobliżu mogła powstać tama wodna. Gdy nie pomogły pisma do rządu i protesty, mieszkańcy wioski postanowili wziąć sprawy w swoje ręce - doszło do okrutnego linczu. Od tego czasu rokrocznie w dniu miejscowego festiwalu Watanagashi ku czci boga Oyashiro dochodzi do tragicznych wydarzeń - jedna osoba ginie, inna natomiast znika i nigdy nie zostaje odnaleziona. Miasteczko ma swoją okropną tajemnicę, którą widz będzie odkrywał w miarę rozwoju fabuły.

miejsce 4 - No.6


 Akcja dzieje się w idealnym mieście przyszłości, NO.6, które składa się z kilku wydzielonych obszarów (oficjalnie z dzielnicy przeznaczonej wyłącznie dla elity i dzielnicy objętej specjalną ochroną, w której mieszkają obywatele zmuszeni do reformacji). Komunikacja między jedną a drugą dzielnicą jest, łagodnie mówiąc, ograniczona. Co więc stanie się, gdy pewnego dnia dwaj obywatele przeciwnych dzielnic spotkają się i postanowią współpracować? Zostaną usunięci do trzeciej dzielnicy, Lost Town.

miejsce 3 - Sekaiichi Hatsukoi (1 & 2)


 Młody redaktor, Ritsu Onodera, zaczyna pracę w nowym wydawnictwie. Jego zwierzchnikiem zostaje Masamune Takano, który na przywitanie daje mu całusa. Okazuje się, że Masamune jest szkolną miłością Ritsu – nasz bohater kiedyś z nim chodził, ale potem go rzucił.

miejsce 2 - Junjou Romantica (1 & 2)


Głównym bohaterem serialu jest Misaki - słaby uczeń, którego ambicją jest dostanie się na prestiżowy uniwersytet. Aby zdać egzamin wstępny potrzebna mu jest pomoc dobrego korepetytora. Szczęśliwym trafem przyjaciel jego brata, Usagi, jest uznanym pisarzem, który za darmo
postanawia udzielić mu kilku lekcji. Przy pierwszej wizycie w domu swojego nauczyciela, Misaki odkrywa, że poza powieściopisarstwem Usagi zajmuje się również pisaniem gejowskich
romansów, a jego pokój jest udekorowany pluszowymi maskotkami.
Wspólna nauka sprawia, że osiemnastoletni uczeń staje się kochankiem dojrzałego mężczyzny.

miejsce 1 - Fairy Tail


 Lucy to siedemnastoletnia dziewczyna, która chciałaby zostać pełnoprawnym magiem. Pewnego dnia spotyka Natsu, który ma chorobę lokomocyjną. Banalne? Ach tak! Zapomniałam wspomnieć o gadającym kocie i o tym, że Natsu należy do najsłynniejszej gildii magów – Fairy Tail. Anime opowiada o perypetiach magów gildii :)

------------------------------------------------------------

zamierzam wprowadzić na bloga taką serie.... top (5, 10,15, 20 itp itd.) (jakis tam xd) anime,
mangami ale także innymi takimi... Xd mam jeszcze kilka pomysłów związanych na anime
(związane z tą serią oczywiście)  jeszcze jedno! opisy anime nie są pisane przeze mnie! brałam je z takich stron jak Filmweb.pl i Tanuki.pl ! :3 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz