poniedziałek, 3 listopada 2014

TOP 10 - moje top 10 ulubionych damskich postaci z Anime

Ohayo
Dziś chce wam pokazać 10 moich ulubionych damskich postaci z anime, więc bez zbędnego gadania, przejdźmy do miejsca 10!

Miejsce 10- Maka Albarn  (Soul Eater)

 Maka jest córką potężnej mistrzyni broni i kosy śmierci. Jest mistrzynią swojego kolegi Soul'a. Stara się dobrze uczyć i wychodzi jej to na dobre. jest jedną z najlepszych uczniów w Shibusen. Lubi czytać książki i często jest z nimi widziana. Wydaje się też, że zawsze ma co najmniej jedną przy sobie, aby w odpowiedniej chwili użyć jej do zadania super-ciosu w czapę (Maka Chop). Nazwanie ją przez Soula molem książkowym, potwierdza to, że woli zostać w domu ucząc się lub czytając, niż grać w koszykówkę, której zasad nawet nie zna. Jej zamiłowanie do książek, być może wzięło się od tego, że w dzieciństwie tata dużo jej czytał.

Miejsce 9- B★RS  (Black rock shooter)


Black Rock Shooter nie jest wariantem Miku. Jest to oryginalna postać. Ponoć pochodzi ona z innego świata. Ma 15 lat. W jej lewym oku czasami "rozpala się" błękitny ogień. Jej czarne włosy związane są w dwa kucyki. Prawy kucyk jest ewidentnie krótszy od lewego. Na jej tułowiu widnieją dwie duże blizny. Jedna z nich znajdują się na jej prawym boku, a druga pod lewą piersią. Do walki używa armaty na swojej prawej ręce. Broń ta nazywa się ★rock Cannon. B★RS jest w stanie wystrzelić z niej 20 skał na sekundę. Wygląda jednak na to, że armata ta nie jest jej bronią od początku. Wcześniej używała czarnej katany. Na podstawie tekstu piosenki ryo trudno jest tak naprawdę ustalić, na czym polega historia Black★Rock Shooter, jednak ułatwia nam to OVA.

Miejsce 8- Yazawa Nico  (Love Live! School idol project)


Jest jedną z dziewięciu głównych bohaterek Love Live! Nico jest dość specyficzną osobą. Jej częstą obroną przed nieznajomymi jest agresja, która stała się nieodłączną częścią jej charakteru. Wewnątrz siebie, Nico boi się odrzucenia przez otoczenie, a przede wszystkim traktowania jak coś gorszego.

Miejsce 7-  Touka Kirishima  (Tokyo Ghoul)


Jej nierozważna postawa wywodzi się z prowadzenia "ciężkiego" podwójnego życia jako człowiek oraz ghul. Jako człowiek, jest uważana za normalną dziewczynę uczęszczającą do szkoły, mającą zwyczajnych przyjaciół i pracującą w kawiarni jako kelnerka. Pod postacią ghula zostaje ukazana jej lekkomyślna i bezwzględna osobowość pełna nienawiści do śledczych CCG. Wynika to z faktu, że jej rodzina została przez nich wyniszczona, a ona sama została zmuszona do prowadzenia życia zbiega do czasu rozpoczęcia nauki w szkole. Po odseparowaniu jej od brata - Ayato - zaczyna doceniać swoje ludzkie życie i desperacko się go trzyma. Jak zauważył  Shuu Tsukiyama, wcześniej wydawała się być bardziej niebezpieczna i oschła, jednak z czasem zmiękła na wskutek swoich przyjaciół oraz ewentualnego wpływu Kanekiego.

Miejsce 6- Shion Sonozaki  (Higurashi no naku koro ni)


Jest siostrą bliźniaczką Mion Sonozaki. Doznaje załamania psychicznego i dopuscza się brutalnych czynów. Houjou Satoshi  to obiekt jej westchnień. Uznaje się ją za jedną z yandere - postaci z początku miłych i przyjaznych, lecz pod wpływem miłości i innych czynników doznają uszczerbku na psychice.

Miejsce 5- Rena Ryuuguu  (Higurashi no naku koro ni)Rena jest znana z tego, że ma obsesję na punkcie wszystkiego co słodkie i często chce zabrać te rzeczy (lub ludzi) do domu. Najczęściej jest to Hanyuu, Rika, Satoko lub inni członkowie klubu w trakcie karnych gier. Spędza większość czasu na szukaniu na wysypisku śmieci różnych skarbów. Rena jest bardzo wrażliwa na punkcie Oyashiro-samy i broni wiary w niego. Rena ma coś w rodzaju tajnej bazy na wysypisku; stary, biały van. Wypełnia samochód różnymi słodkimi rzeczami, które znalazła. Przesiaduje też tam, kiedy jest zmartwiona. Nikt nie wie o jej kryjówce, jest ona na tyle daleko, aby nikt nie słyszał odgłosów z vana.

Miejsce 4- Kanade Tachibana  (Angel Beats!)


Nie znam dokładnie historii Kanade. Wiadomo jedynie, że za życia zostało przeszczepione jej serce Otonashiego. W anime nie zostały podane kluczowe informacje na temat powodzenia operacji Tachibany. Trafiła ona do "Świata Zmarłych" wcześniej od głównego bohatera anime, mimo że chłopak zginął jako pierwszy. Z samej wdzięczności za dar, dzięki któremu jej życie mogło toczyć się dalej, po śmierci ,,zbłądziła" do Pośmiertnej Szkoły, aby podziękować osobie, która oddała dla niej swe serce.

 Miejsce 3- Masami Iwasawa  (Angel Beats!)


Masami często zdaje się być nieobecna myślami w czasie rozmów SSS, bądź Girls DeMo. Wkrótce dowiadujemy się, że dziewczyna cały czas jest w swoim świecie, w świecie muzyki, dlatego kontakty międzyludzkie nie należą do jej ulubionych zajęć. Jest wspaniałą wirtuozką i posiada talent muzyczny, dlatego razem ze swoją najlepszą przyjaciółką, Hisako, postanowiły założyć zespół. Kocham jej piosenki <3

Miejsce 2- Shiro  (DeadMan Wonderland)


O Shiro także za dużo nie wiadomo. Jest przyjaciółką Ganty (głównego bohatera) z dzieciństwa. Zawsze mu pomaga, i próbuję go ratować z opresji, które zdarzają się w Deadman, Więzieniu, ale w dzieciństwie Shiro także broniła swojego kumpla. Robiono na niej róźne banadia... Shiro też jest w Deadman, i ma jakieś (jeszcze nie wyjaśnione) moce.

Miejsce 1- Meiko "Menma" Honma  (Ano Hana)
Była bardzo wesoła, zawsze się uśmiechała. Pomimo tego, że wiedziała, iż zmarła, była pozytywnie nastawiona, energiczna. Nie mogła usiedzieć sama w domu, bo za bardzo się nudziła.  Często dobro innych stawiała ponad swoje. Pragnęła, aby jej przyjaciele z dzieciństwa znów byli razem.


To tyle odemnie, pamiętajcie, że to moja lista. Wy możecie je inaczej oceniać. Po prostu, takie jest moje zdanie. Więc, miłego dnia i Oyasumi <3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz